Yasemin Fatih Amato

Kitaplarım

2021 yılına yepyeni bir kitap…

Doğal Olsun, Sağlık Olsun, Güzellik Olsun

Her yerde bulabileceğiniz doğal ürünlerle, çok basit tarifleri uygulayarak güzel ve sağlıklı olmak istemez misiniz? Kimseden yardım almadan pratik önerileri uygulayarak muhteşem sonuçlar alabilirsiniz.
Kendi alanında çok başarılı işlere imza atan Dr. Yasemin Fatih Amato, güzellik, bakım ve sağlık sırlarını sizlerle paylaşıyor. Elinizdeki kitap bakımına ve sağlığına önem veren, bu konuda doğru ve bilinçli adımlar atmak isteyen herkes için bir rehber.

Güvenilir bilgilerin ışığında, sağlıklı, güzel ve bakımlı olmanın keyfine varın…

Kitap satın almak için

2017 yılına yepyeni bir kitap ile merhaba dedik…

Sihirli Dokunuşlar

SİHİRLİ DOKUNUŞLAR kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlayacak eşsiz bir çalışma.
Alt başlık olarak sunulan “Gençlik Sırları” ve “Genç Kalma Formülleri” ise estetik ve güzellik konularının, dış dünyanızdan daha fazlası olduğunu size hatırlatacak bir sınıflandırma içeriyor.
Kitap içinde sunulan ufak dokunuşlarla vücudunuzu tanıyacak, tanıdıkça da çözüme daha fazla yaklaşacaksınız. Dr. Yasemin Fatih Amato bu kitapla dermatoloji alanındaki son gelişmeleri aktarmaya çalışırken, “güzellik ve gençlik” konusunda aklınıza takılan en karmaşık konulardan en basitine doğru bir sıralama yapmaya çalıştı.
“Yaşlanmayı Yavaşlatmanın 99 Yolu”, “Cevapları Merak Edilen 99 Soru” gibi ilginç bilgilerle, yanınızdan ayıramayacağınız bu kitapla günlük hayatın karmaşasında vereceğiniz küçük molalar daha keyifli hale gelecek.
Dermatoloğunuza gitmeden önce bu kitabın sayfalarını karıştırdığınızda kendinizi daha huzurlu hissedeceksiniz. Ve cildinize “sihirli dokunuşları” önce kendiniz yapma şansı bulacaksınız.

Kitabı Satın Almak İçin…

———————————————————————————————————————–

2015 yılına yepyeni bir kitap ile merhaba dedik…

A’dan Z’ye saç

A'dan Z'ye Saç

Başımıza Gelecek En Güzel Şey: Saçlarımız

Modernleşen insan, yaşadığı şehre fark etmeden hapsolurken, görünen sağlık sorunları kadar görünmeyenlerle de baş etmek zorunda kalıyor. Ruhsal sorunlar, vücudumuzun görünen kısımlarında deformelere neden oluyor.

Saç kayıplarına bakıldığında şehir yaşamı, stres ve genetik faktörlerin başı çeken nedenler olduğunu görüyoruz. Dermatoloji Uzmanı Dr. Yasemin Fatih Amato, pratik yaşamda hastalarından gelen şikâyetleri ve gelişen yenilikleri harmanlayarak başat konusu “saç” olan bu kitabı elinden geldiğince gündelik dilin argümanlarını yansıtarak yazdı. Önemsiz gibi görünen saç sorunlarını öncelikle anlamaya, yaşanabilecek sorunları öngörmeye ve önlemler almaya yönelik çözümler sundu. A’dan Z’ye saçımızın oluşumundan kaybına kadar geçen süreçleri ayrıntılarıyla anlattı. Sadece kadınların değil, erkeklerin de bu kitaptan yararlanmasını istediği için, erkeklere özel konuları kaleme aldı.

Bu kitabı okurken incecik ve küçücük bir saçın ne kadar büyük bir dünyası olduğunu göreceksiniz.

Kitabı Satın Almak İçin…

———————————————————————————————————————–

Yaşlanmayı Erteleyin

urun_61474

Hayatı uzun ve kaliteli yaşamanın sırlarını siz de keşfedin…
Tıp ve teknoloji ilerleyip, insan ömrü uzadıkça kaliteli ve genç yaşamın önemi de giderek artıyor. Günümüzde haklı olarak, artık sadece kadınlar değil, erkekler de genç kalmanın, yılların getirdiği izlerden korunmanın ve kurtulmanın peşinde.
Anti aging konusunda çok zengin bir birikime sahip olan ve uzun yıllardır bu alanda çalışan, başarılı çalışmalara imza atan, Bilim Kadını, Kozmetik Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato, bu kitabında olduğunuzdan çok daha genç görünmenin ve yaşamanın tüm yollarını tıbbi terimlerden uzak, anlaşılır bir dille anlattı. Yaşlanmanın sebeplerini ve bunlardan korunma ilkelerini, cildi yenileyen yöntemleri, botokstan dolguya kırışık gideren uygulamaları, ideal kiloda olmanın önemini, saç dökülmesi ve kelliğe karşı tıbbın sunduğu olanakları ve daima genç yaşamanın olmazsa olmazlarını, “Yaşlanmayı Erteleyin”de bulacaksınız.

Kitabı Satın Almak İçin…

———————————————————————————————————————–

Evde Güzellik ve Bakım Sırları

Kendinizi güvenilir bilgilerin ışığına bırakarak, güzel yaşamın tadına varın…

Her gününüzü güzellik merkezinden yeni çıkmış gibi bakımlı ve hoş geçirmek ister misiniz? Hayal değil! Kendinize yakışan saç modelini ve makyaj tekniğini öğrenir, bakımınızla ilgili püf noktaları bilirseniz, hiç kimseye ihtiyaç duymadan evde de mükemmel uygulamalar yapabilirsiniz. Sizin güzellik salonunuz neden eviniz olmasın?

Bu kitap, kendini seven, bakımına ve güzelliğine önem veren, kendi kendisinin güzellik uzmanı olup, bu konuda bilinçli adımlar atmak isteyen kadınlar için rehber niteliğinde. Alanında başarılı çalışmalara imza atan, Bilim Kadını, Kozmetik Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato tarafından kaleme alınan ‘Evde Güzellik ve Bakım Sırları’nı keyifle okuyup uygulayabilirsiniz.

Kitabı Satın Almak İçin…

———————————————————————————————————————–

Güzel Dokunuşlar

guzel-dokunuslar-mb146502_3294412_r1

Hayatın tadını kendinizi güzel ve mutlu hissederek çıkarın…

Son yarım yüz yılda tıpta büyük ilerleme ve değişimler oldu. Geçmişte fiziksel ve psikolojik sorunlara yol açan, kişinin özgüvenini zedeleyen; aşırı terleme, kırışıklar, güneş lekesi ve saç dökülmesi gibi pek çok güzellik kusuru, artık kansız – neştersiz yöntemlerle, çok kısa sürede zahmetsizce giderilebiliyor.
Alanında başarılı çalışmalara imza atan, Bilim Kadını, Kozmetik Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato tarafından kaleme alınan “Güzel Dokunuşlar”, günümüzde sıklıkla görülen güzellik sorunları karşısında modern tıbbın sunduğu etkili tedavi yöntemlerini anlaşılır bir dille ve detaylarıyla anlatıyor.

Kitabı Satın Almak İçin…

———————————————————————————————————————–

Güzel Ol / Bugün Yarın ve Daima

Güzellik, sosyal yaşamın her alanında, toplumsal değerlerin en başında yer alırken, sağlık, beslenme ve çevre koşullarının nasıl göz ardı edilebildiğini izah etmek kolay değildir. Oysa yaşam aslolan onarmak değil, yıpratmamaktır! Her birimiz kusursuz işleyen bir bedenle ve gergin bir ciltle dünyaya geliriz. Bunun değerini çok iyi bilmeliyiz. Doğru beslenmeden, güneşten ve diğer çevresel etkenlerden korunmadan, spor yapmadan, aldığımız nefesin tadına varmadan, sadece estetik salonlarına giderek, kozmetik olanakları zorlayarak, düşlerimizdeki kusursuzluğa ulaşmak olası değildir.

“Cilt güzelliği, her yaş grubunun fazlasıyla ilgisini çektiği halde, bu konuda hastalarıma tavsiye edebileceğim hiçbir kaynak yoktu. Bu nedenle, dur durak demeden araştırıp öğrendiklerimi, hastalarıma anlatttıklarımı ve kendi alanımın sınırları içinde onlara yardımcı olmak için seferber ettiğim çağdaş olanakları, bu kez de yazarak daha geniş bir kitleyle paylaşmak istedim” diyor Dr. Yasemin Fatih Amato, bu kitabı yazma amacını açıklarken.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.