Yasemin Fatih Amato

Dünyada en çok yaptırılan 10 estetik çeşidi!

kulak

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği, dünyada en çok yaptırılan 10 estetik çeşidini belirledi. İşte o estetik modelleri…

Kulak estetiği

Kulaklarındaki orantısızlıktan şikayetçi kişilerde kulağın dışa dönük olan açısının değiştirilerek doğal görünümlü bir hale getirilmesi işlemidir.

meme küçültme

Meme küçültme

Büyük göğüslerin neden olduğu sırt ve boyunda kas gerilmeleri, baş ağrısı, omuz ağrısı, pozisyonel değişiklikler, göğüs ağrısı, kişisel hijyen problemleri gibi sebeplerden dolayı yapılan küçültme işlemidir.

yüz gerdirme

Yüz gerdirme

Yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan yanakların sarkması, burun kenarlarından ağız köşesine uzanan çizgilerin derinleşmesi, göz altında derinleşen oluklar ve alt çene kenarı ve boyun bölgesi sarkmasının giderilme işlemidir.

meme dikleştirme

Meme dikleştirme

Yaşlanma, yer çekimi, kilo kaybı, ağır bir diyet programı, hamilelik ve emzirme gibi etkenlerle estetiğini, sıkılığını ve dinamik şeklini kaybetmiş memelere uygulanan bir işlemdir.

karın germe

Karın germe ameliyatı

Çeşitli sebeplerden deride sarkma yaşayan kişilerin vücudunda bulunan fazla yağların alınması veya karında oluşan çatlak derinin çıkartılması işlemidir.

burun estetik

Burun estetiği

Gerek görünüm gerekse solunum sorunları nedeniyle burun iskeleti ve yumuşak dokularının yeniden şekillenerek yüze göre uyumlu ve orantılı bir hale getirilmesi işlemidir.

dolgu

Dolgu, yüze yağ enjeksiyonu

Özellikle çok zayıf kişilerde yüzün rahatsız edici kemikli görünümünü yumuşatmak için kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusunun yüz bölgesine enjekte edilmesi işlemidir.

mem büyütme

Meme büyütme ameliyatı

Daha dolgun görünümlü göğüslere sahip olmak ya da doğum veya kilo kaybı ardından göğüs boyutunda oluşan küçülmeyi düzeltmek amacı ile meme protezi kullanılarak yapılan işlemdir.

yağ alma

Yağ alma

Genellikle normal veya normalin biraz üstünde kilosu olan ancak bölgesel yağ depolamış vücudun herhangi bir bölgesindeki fazlalık yağların cerrahi olarak vakumla alınarak uzaklaştırılması işlemidir.

göz kapağı

Göz kapağı ve çevresi estetiği

Üst ve alt göz kapaklarından torbalanmış yağların, gevşemiş ve buruşmuş derinin fazlasının alınması, göz kapaklarındaki kırışıklıkların giderilmesi işlemdir.

Yorumlar

Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.