Yasemin Fatih Amato

ORGANİK LİFTİNG NEDİR?

ORGANİK LİFTİNG

Güzellik uğruna biz kadınların denemediği teknik yok. Özellikle acısız, ağrısız, izsiz yapılan her türlü müdahaleye genç görünmek için “evet” deriz. Botoks gibi teknikler öncesi hastalarımız yüzlerini gerdirme de “yüz asma ve ataçlama” olarak bilinen “Lifting”i uygulatırlardı. Bu teknik o dönem için sık başvurulan yöntemlerdendi ama büyük handikapları vardı. Organik olmayan ipler uygulandığı için cerrahi müdahale sonrası tekrar ipleri aldırmak için bıçak altına yatmak gerekiyor. Küçük izleri kapatmak için de birçok yöntem gerekiyordu. Ama bu yöntem “Organik lifting” sayesinde artık sorun olmaktan çıktı.

Yüz asma ya da ataçlama

Yüz asma ya da ataçlama (Lifting, Happy Lift ve benzeri isimlerle de anılıyor), yaşlanma etkilerini ipler yardımı ile yüzde belirli dokuları yukarı kaldırarak çözmektedir. Bu yöntemin en önemli handikabı ise iplerin insan vücudundan atılamaması ve yeniden operasyonla çıkarılması gerekliliğiydi. Fakat bu yöntemin en önemli sorunu, operasyonda kullandığımız materyallerin insan vücudunda eriyememesi ve sürecin sonunda hastanın mutlaka yeni bir operasyonla iplerini almak zorunda kalmamızdı. Ayrıca hastaların vücuda uyumlu olmayan bir maddeyi bünyelerinde taşıdığı için rahatsızlık duyma olasılıkları da vardı.

“Organic lifting” neleri değiştirdi?

“Organic lifting” yönteminde ise yan etkisi olmayan, vücut tarafından tümüyle eritilebilir cerrahi ameliyat ipinin cilt içine yerleştirilir. İp cilt altında hem dokuyu kaldıran bir dayanak görevi görür hem de kolajen ve diğer bağdokusu elemanlarını uyararak ciltte bir gençleşme ve yenilenme süreci meydana getirir. Bu uygulama ile cerrahi uygulama yaptırmadan cerrahi ipliklerle yüz geriliyor; göğüs, kalça kaldırılıyor; bacak içleri ve kollar toparlanıyor.

Polidiaksanon(PDO) iplikler ile gelen güzellik

İnsan vücudunda eriyebilir, yan etkisiz, güvenli cerrahi sütür materyali olan polidiaksanon(PDO) iplikler aracılığıyla cilt kaldırılıyor, geriliyor ve kırışıklıklar gideriliyor. İpler vücutta yaklaşık 240-300 gün içinde eriyor ve uygulamanın olumlu etkileri 2 yıla kadar devam ediyor.

Nasıl uygulanıyor?

“Organic lifting” ameliyathane şartları ve derin anestezi gerektirmiyor. Topikal ya da Iokal anestezi ile uygulanıyor. Yüz için yaklaşık 20-60 dakikaIık sürede burun kaldırmak, kırışıklıkları açmak, sarkmaları düzeltmek mümkün olabiliyor. Aynı şekilde kalça, göğüs, bacak ve kolların toparlanma ve şekillendirme ihtiyacı da bölge başına 60-90 dakika içinde karşılanabiliyor. Kişi günlük yaşantısına hemen uygulama sonrası dönebiliyor ve olumlu etkiler hızla ortaya çıkıyor.

Tedavinin faydası ne kadar sürüyor?

İpler vücutta yaklaşık 240-300 gün içinde eriyor ve uygulamanın olumlu etkileri 2 yıla kadar devam ediyor. Kişiden kişiye uyguladığımız yöntemler farklılıklar gösteriyor. Ayrıca kişinin elde ettiği fayda da değişiyor. O yüzden yüzde yüz her hastaya bu tekniği uygulayalım diyemiyoruz. Ulaşılmak istenilen amaç tedavi yöntemlerini değiştiriyor. Amacımız hastalarımıza yardımcı olurken uzun vadede faydalarını artırmak. Bunu yaparken de sürekli bir hastalığı, kullandığı ilaç vb. var mı dahil her ayrıntıyı öğrenmemiz gerekiyor. Bu ayrıntılar bilindiği taktirde hastaya yardımcı olmamız da o kadar kolaylaşıyor.

Yorumlar

Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.